Fana IL er landets nest største idrettslag med nærmere 6 000 aktive medlemmer. Nå vil de bruke TicketCo for å formidle aktiviteter til medlemmene, og for å spille enda bedre på lag med utstyrsleverandøren sin.

“Vi har et meget godt samarbeid med Umbro og Sport Norge. Når vi nå har tatt i bruk TicketCo ser vi at dette samarbeidet vil bli enda bedre”, sier sportslig leder Mads Vik Tvedte i Fana IL Fotball.

Han leder en fotballgruppe som teller omlag 1 100 spillere og 350 trenere og frivillige. Fana IL Fotball var den første klubben i Hordaland som gikk i gang med NFF Kvalitetsklubb og allerede i februar 2015 ble klubben sertifisert på nivå 1. Klubben er veldig opptatt av å være utviklingsorientert er på full fart på vei mot NFF Kvalitetsklubb nivå 2 med et svært høyt aktivitetsnivå.

Akademi, fotballskoler og FFO

“Målsetningen vår er gi et godt tilbud til alle innenfor det geografiske dekningsområdet vårt, uavhengig av ambisjons- og ferdighetsnivå. Vi har eget knøttelag for barnehagebarn, og tilbud om tre treninger i uken fra og med seksårsalderen. Vi arrangerer FFO, har eget akademi og arrangerer to store turneringer årlig. I tillegg arrangerer vi fotballskoler på alle fridager og i alle ferier gjennom hele året. Det er mye å holde styr på, og krever et stort apparat som skal dra lasset sammen”, sier han.

For å lette arbeidet har Fana IL Fotball nå knyttet seg opp mot TicketCo.

Et komplett verktøyskrin

“Tidligere benyttet vi et eldre system knyttet til vårt medlemsregister for påmelding til aktivitetene våre. Det fungerte for så vidt greit, men funksjonaliteten var svært begrenset. Nå har vi fått et komplett verktøyskrin som på sikt vil bli en kjerne i klubbdriften vår. Etterhvert vil det også formidles billetter til både dame- og herrelaget sine hjemmekamper, organisere påmelding og betaling til fotballskolene samt tilby klubbeffekter sammen med Sport Norge”, forteller Tvedte.

Tilbyr treningstøy og fotballutstyr

Klubbidentiteten er viktig for Fana IL Fotball.

“Klubben holder selvsagt fulle draktsett til alle lag, men vi ser at det er viktig for spillerne å kunne ikle seg profilplagg på trening og utenfor banen. Alle Fana-spillere skal kunne være likt kledd, helt fra knøttestadiet til seniornivå. Gjennom Umbro og Sport Norge tilbyr vi en klubbkolleksjon som varierer litt med årstidene, samt evig aktuelle artikler som leggskinn og keeperhansker. Alt naturligvis profilert med klubbens logo. Disse varene kan medlemmene nå kjøpe online hos oss, og deretter hente dem ut hos Sport Norge ved å vise fram QR-koden de får tilsendt”, sier den sportslige lederen.

Varelevering mot QR-kode

Det er Sport Norge sin butikk i Laguneparken som er forhandler av profiltøyet fra Umbro, og klubbansvarlig Anders Dale ser fram til det nye kapittelet i samarbeidet med Fana IL Fotball.

“Dette kunne ikke vært enklere. Vi har gått til innkjøp av en egen iPad for dette prosjektet, og det er alt vi trenger for å kunne administrere dette salget. Omsetningen går via Fanas konto hos TicketCo, og vi fakturerer klubben. Salgsrapportene er oversiktlige og greie, og vi har full kontroll. I tillegg drypper det gjerne litt mersalg på oss når medlemmene er innom butikken for å hente ut varene sine, samtidig som at samarbeidet styrker relasjonene mellom klubben, medlemmene og oss”, forteller han.

Et riktig valg

Selv om samarbeidet med TicketCo er ferskt og verktøyskrinet ikke er tatt fullt i bruk ennå er sportslig leder Mads Vik Tvedte i Fana IL Fotball overbevist om at klubben har truffet et riktig valg.

“Vi startet bredt, og hadde flere systemer til vurdering innledningsvis. Jo mer vi testet disse opp mot klubbens ønsker og behov, jo tydeligere ble det at TicketCo var det beste for vårt arbeid med å legge best mulig til rette for vår store medlemsmasse. Verdiene våre er glede, fellesskap, trygghet og handlekraft, og vi opplever at TicketCo matcher dette på en god måte”, avslutter han.

Pin It on Pinterest

Share This